Artykuł

Tarpan Honker 2
Tarpan Honker 2

Niecale dwa lata temu przygotowalem zalozenia techniczne dla nastepcy Honkera. Projekt niestety nie ruszyl. Ale to co zrobilem na tyle mi sie podoba, ze uznalem, ze trzeba to opublikowac dla dobra tego projektu. Uwazam, ze tego typu w sumie niszowy samochod moglby spokojnie powstac i sluzyc w np. w naszej armii. Tym czasem, jesli zbiore odpowiednie fundusze to chcialbym sam zbudowac takie auto. 

 

Ogolne zalozenia do tego projektu sa calkiem inne od dotychczasowych „poprzednika”. Przede wszystkim wersja wyjsciowa to zwykly samochod 5- a nie 10-osobowy. Zrobilem tak dlatego, ze po pierwsze tak mi sie podoba (to moj projekt poki co) a po drugie latwiej jednak zrobic wersje uzytkowe z odpowiednio przygotowanego nadwozia kombi niz odwrotnie.

 

Oczywiste jest, ze styling nadwozia pozostaje jeszcze sprawa otwarta. Zapewne bede jeszcze nad tym pracowal pozniej i niewykluczone, ze poprosze o pomoc kogos, kto akurat w tej dziedzinie jest lepszy niz ja. Jak narazie zrobilem tylko tzw. powierzchnie techniczne (zgrubne) dla wlasciwego upakowania podzespolow.

 

W ponizszym opisie skupilem sie glownie na tym co moglbym we wlasnym zakresie. Z tego powodu tez wybor niektorych rozwiazan i zespolów zostal zmieniony.

 

Informacje ogólne

 

Nadwozie

 

Wstępny szkic nadwozia:

 

 

długość 4453mm

szerokość 1900mm

wysokość 1770mm

rozstaw osi 2800mm

rozstaw kół 1600mm

rozmiar kół 35x11.5x16’

 

 

 

Jak widac samochód z nadwoziem o charakterze uniwersalnym czyli kombi, o umiarkowanej wysokości 1770mm, dużym rozstawie osi 2800mm oraz stosunkowo dużej szerokości 1900mm z kabiną cofniętą do tyłu od przedniej osi. Wlasnie takie proporcje nadwozia mi odpowiadaja.

Ja sie zdecydowalem na wersje 3 drzwiowa gdyz koszt wykonania dodatkowej pary drzwi podraża nadwozie o 1/4.

W przyszlosci mozna rozważac wersję „towarową” o dłuższym rozstawie osi 3200mm, 10 osobową z dwoma ławkami wzdłuż burt tylnej części nadwozia czyli dokladnie jak u poprzednika.

 

Pierwszy prototyp to konstrukcja ramowo-szkieletowa z poszyciem laminatowym (panele zewnętrzne i wewnętrzne) i blaszanym (ściana czołowa, tunel, podłoga).

Poszycie przykręcane i klejone albo spawane.

Opcje docelowe sa natomiast inne. Pierwsza powiazana z prototypem to poszycia z tworzywa sztucznego formowanego obustronnie.

Druga opcja docelowa to pelny karosarz z blachy stalowej. Sensownosc tego rozwiazania jest tylko w produkcji masowej.

Obie opcje opisalem troche szerzej w dalszej czesci.

 

Głównym elementem nośnym będzie rama podłużnicowa o przekroju 160mmx60mmx4mm w części centralnej o stałym rozstawie podłużnic 750mm.

 

 

Do tej ramy przyspawany jest szkielet z profili stanowiący klatkę bezpieczeństwa dla jadących jak również podstawę dla mocowania wyposażenia i poszycia. Całość razem z ramą cynkowana ogniowo.

Przewiduje przednie i tylne strefy zgniotu, które powinny być przykręcane do reszty konstrukcji.

 

 

Podwozie

 

Mosty napędowe.

 

Zawieszenie przednie i tylne będzie na mostach napędowych.

 

W moim prototypie planuje uzyc oryginalne mosty Honkera. Z mojego rozeznania wynika, ze maja one dosc mocne dyferencjaly co jest podstawa do dalszej dyskusji. Slabe sa łożyska kol tylnych jednak ten element jak i polosie mozna wzmocnic w prosty sposob. Tak wiec jest jakas opcja apdejtu tych elementow na przyszlosc.

W najwyzszej opcji mozna uzyc mosty amerykanskie, ktore sa latwo dostepne w dowolnej ilosci. Wybralem te podzespoly od samochodu Jeep J8 -

 

Dana 44 przód:

 

 

Dana 60 tył:

 

 

Charakterystyka mostów:

przełożenia 4.10,

szerokość mostów 1661mm,

rozstaw śrub 5 na średnicy 139.7mm,

średnica/grubość rury obudowy mostu przód 63.5/7.9mm,

średnica/grubość rury obudowy mostu tył 88.9/8.89mm,

średnica/grubość tarczy hamulcowej przód 336.55/27.94mm

średnica/grubość tarczy hamulcowej tył 350.52/22.1mm

tylny most wyposażony w dyferencjał o ograniczonym poślizgu.

 

Prowadzenie mostów na wahaczach pchanych/wleczonych.

Tak więc trzeba przerobić mocowania mostów zarono w przypadku mostow honkerowych jak i mostow Jeepa.

Wahacze wykonane na zamówienie z blachy (są lekkie) o długości roboczej 800mm z mocowaniem do ramy typu ucho. Tu zatrzymam sie na chwile. Mocowanie na ucho nie jest najbardziej optymalne ze wzgledu na wykrzyż osi. Jednak lepsze pod tym wzglegem rozwiazanie na szpile ma te zasadnicza wade, ze rdzewieje. Po 15 latach whacze sa wlasciwie do wymiany. Tym czasem uch jest w zasadzie wieczne.

 

 

Skok zawieszenia musi byc duzy - 30cm.

Sprężyny śrubowe, amortyzatory obok sprężyn, odbojniki obok sprężyn. Ma byc możliwość zainstalowania dodatkowych amortyzatorów wewnątrz sprężyn.

 

Napęd

 

Najprosciej jak by to byl jakis odpowiednio mocny czterocylindrowy silnik diesla. Wybor nie jest prosty bo te wysilone konstrukcje bywaja awaryjne. Inna opcja to jakis amerykanski V8 jednak takie jednostki nie spelniaja rygorystycznych norm spalin jesli myslimy o produkcji seryjnej. Honker mial silnik Iveco i mozna by rozwazyc tego producenta.

W kazdym razie silnik umieszczony za przednim mostem jak Wszechmogący przykazał.

Skrzynia manualna tego samego producenta co silnik.

Skrzynia rozdzielcza albo honkerowska albo amerykanska.

 

 

 

Pretest Car

 

Ten dzial tyczy sie tylko przygotowania do produkcji seryjnej.

 

W początkowej fazie nadwozie zostanie zbudowane w sposób uproszczony, bazując na szkielecie obecnie produkowanego Tarpana Honkera. Wykorzystanie gotowego samochodu uprości montaż pierwszego egzemplarza (można przejąć np. cały układ elektryczny, elementy układu kierowniczego, hamulcowego oraz wnętrza). Będzie to Pre-Test Car, który posłuży do badania nowej struktury podwozia i zespołów razem.

 

Obecnie produkowany Tarpan Honker jest typowym samochodem transportowym z charakterystycznym wysokim nadwoziem i kabiną blisko przedniej osi.

 

 

Pomimo tego, że to nadwozie ma zbliżony rozstaw kół (2840mm) to jednak dla potrzeb Pre-Test-Car’a bedzie musiało ulec modyfikacji. W zasadzie do wykorzystania są tylko poszycia zewnętrzne ze swymi wzmocnieniami, drzwi, zmodyfikowana maska silnika oraz zmodyfikowany przód nadwozia. Ścianę czołową, tunel oraz podłogę można od razu wykonać docelowo (profile stalowe, poszycie blaszane). Ta geometria ma kluczowe znaczenia dla bryły nadwozia, no i poza tym są to proste płaszczyzny, łatwe do wykonania.

 

Modyfikacje wyjściowego nadwozia polegają na wydłużeniu przedniej części nadwozia oraz maski o 200mm

oraz na skróceniu tylnej części nadwozia za kabiną kierowcy o 190mm. Ma to na celu dostosowanie do nowego projektu.

 

 

Tak przygotowaną skorupę trzeba nałożyć i przyspawać do kompletu ramy i podłogi oraz wyposażyć we właściwe nadkola, zderzaki i plandekę z nowym szkieletem.

Rama nowego pojazdu wydaje się być dość prosta w wykonaniu (równoległe podłużnice) i od razu może być docelowa.

Geometrię zawieszenia i układu kierowniczego można wzorować na Mercedesie G 463

 

Uważam, że trzeba jeszcze raz rozważyć koncepcję poszyć zewnętrznych. Wykonanie ich z laminatu to jest trochę cofanie się względem poprzednika, który miał prawdziwą karoserię z blach tłoczonych. Oczywiście jest to już inne wyzwanie techniczne i kosztowe.

Jednak samochód z laminatowymi poszyciami nadwozia z biegiem czasu zawsze traci swoją jakość (pękanie laminatu).

 

Tak więc na przyszłość najlepiej wykonać nadwozie ze stalowych blach tłoczonych. Narzędzia do tłoczenia (tłoczniki i wykrojniki) można zlecić np. podwarszawskiej firmie CAD/CAM Solusions.

 

Jest jeszcze jedna opcja.

Zamiast laminatów można zastosować tworzywo sztuczne dwustronne, np. ABS.

Wtedy to laminat miałby zastosowanie w pierwszych prototypach do badania funkcji i kompletacji części a tworzywo ABS byłoby docelowe.

Tworzywo ma te przewagę nad laminatem, ze nie traci na jakości z biegiem czasu no i gwarantuje wysoką jakość jak również wysokie postrzeganie produktu, podobnie jak dobrze wykonany karosaż z blachy stalowej. Wymaga też tylko jednej pary narzędzi gdzie wytłoczka z blachy - 4 lub 5.

 

Ostateczna co do poszyć decyzja będzie zależeć od możliwości technicznych i kosztowych a także od ewentualnych dostawców wykonawców.

 

 

 

 

Założenia konstrukcyjne samochodu Honker

 

 

(na podstawie Criteria Description General Motors)

Z uwagi na zupełnie początkowy stan projektu nie wszystkie kryteria są tu uwzględnione.

Głównie pominąłem typowe przekroje konstrukji.

Jednak przebrniecie przez te wszyskie punkty nie jest latwe samemu i to juz pokazuje jak duzo zagadnien trzaba uwzglednic przy budowie nowego samochodu.

 

C: Układ podwozia

C0101 Koncepcja składowych podwozia

Głównym elementem nośnym będzie rama podłużnicowa o przekroju 160mmx60mmx4mm w części centralnej o stałym rozstawie podłużnic 750mm.

 

 

C0301 Zawieszenie przednie.

Skok koła w pionie 300mm. Odbicie koła w pionie 150mm.

 

C0302 Zawieszenie przednie.

Kąt skrętu kół 30stopni.

 

C0303 Zawieszenie przednie - składniki - konstrukcja, położenie.

Most napędowy prowadzony przez dwa wahacze pchane, sprężyny śrubowe, amortyzatory teleskopowe i stabilizator.

 

 

C0304 Zawieszenie przednie - punkty zamocowania.

Wahacze pchane mocowane do bocznych powierzchni podłużnic ramy za pomocą śrub przez tuleje metalowo gumowe.

C0305 Przekładnia kierownicza śrubowa, przykręcona do lewej podłużnicy ramy od wewnątrz.

C0306 Rodzaj przeniesienia napędu - wały napędowe

C0307 Rodzaj wału napędowego - rurowe z przegubami krzyżakowymi, długość przedniego/tylnego - 1400mm/900mm.

 

 

C0401 Zawieszenie tylne - koncepcja projektu
Zależne, most napędowy

 

C0402 Zawieszenie tylne.
Skok koła w pionie 300mm. Odbicie koła w pionie 150mm.

 

C0403 Zawieszenie tylne - składniki - konstrukcja, położenie.
Most napędowy prowadzony przez dwa wahacze pchane, sprężyny śrubowe, amortyzatory teleskopowe i stabilizator.

 

 

C0404 Zawieszenie tylne - punkty zamocowania.
Wahacze pchane mocowane do bocznych powierzchni podłużnic ramy za pomocą śrub przez tuleje metalowo gumowe

C0501 Przewody hamulcowe.
Średnica Ø6mm, przemieszczenie - wzdłuż zewnętrznej powierzchni lewej podłużnicy ramy.

 

 

C0502 Przewody hamulcowe
Mocowane za pomocą wsporników do ramy.

C0503 Linka hamulca ręcznego (pomocniczego/awaryjnego)
Podłączona do hamulców tylnych, mocowana do ramy oraz wahaczy tylnych za pomocą wsporników.

 

 

C0701 Zbiornik paliwa
Dwa zbiorniki paliwa po 55 litrów pojemności, położone wzdłuż podłużnic ramy po obu stronach, mocowane do ramy.

 

 

C0702 Wlew paliwa
Dwa wlewy paliwa po jednym z każdej strony samochodu o średnicy fi40mm, umieszczone nad tylną osią.

 

 

C0703 Przewody paliwowe
Średnica pzrewodów zasilających fi8mm, średnica przewodów powrotnych fi6mm. Przemieszczenie - wzdłuż zewnętrznej powierzchni lewej podłużnicy ramy.

 

 

C0704 Przewody paliwowe
Mocowane za pomocą wsporników do ramy.

 

C0705 Klapa wlewu paliwa
Dwie klapy wlewu paliwa po jednej z każdej strony samochodu o wymiarach fi140mm, umieszczone nad tylną osią.

 

C706 Korek spustowy zbiornika paliwa.
Po jednym w każdym zbiorniku.

 

0707 Osłona zbiornika paliwa.
Od spodu metalowe, przykręcone do ramy, po jednej na każdy zbiornik.

 

0708 Pojemnik par paliwa
O pojemności 1 litra, umieszczony przy lewym zbiorniku, przymocowany do ramy od wewnątrz, obsługujący oba zbiorniki.

 

C0801 Rura wydechowa.
Średnica fi50mm, umieszczona z prawej strony zespołu napędowego, pomiędzy podłużnicami ramy, w odległości co najmniej 50mm od sąsiadujących elementów, odizolowana od góry i boków przez osłony aluminiowe.

 

 

C0802 Tłumiki.
Jeden wstępny, jeden końcowy (para końcowych), omieszczonych z prawej strony zespołu napędowego, pomiędzy podłużnicami ramy, w odległości co najmniej 50mm od sąsiadujących elementów, odizolowane od góry i boków przez osłony aluminiowe.

 

C0803 Katalizator
Za kolektorem wylotowym, odizolowany od góry i boków przez osłony aluminiowe.

 

C0804 Wieszaki wydechu.
Przyspawane do rur i/albo tłumików, mocujące za pomocą elementów gumowych.

 

C0805 Wylot układu wydechowego.
Z prawej strony pod tylnym zderzakiem.

 

C0901 Zespół przewodów elektrycznych podwozia.
ABS - czujniki, silnik, pompy paliwa, hak holowniczy.

 

C1001 Szyny załadowcze bagażnika
Brak

 

C10002 Płaszczyzna poślizgu ramy załadowczej.
Brak

 

D: Wymagania i układ drzwi

 

D0101 Linie B,R,J  drzwi

 

D0102 Odległości wejścia, wyjścia drzwi.
1200mm.

 

 

D0103 Linia cięcia, linia wahania drzwi.

 

D0104 Przekroje 3300, 3800 drzwi.

 

D0105 Uszczelnienia drzwi.
Uszczelka balonowa nasadzona na kołnierz otworu drzwiowego.

 

D0201 Rama drzwi.
Stalowa rama pomiędzy zawiasami a zamkiem, w górnej części tworząca ramkę okna.

 

D0202 Wzmocnienie przeciw uderzeniu bocznemu.
Stalowa rama pomiędzy zawiasami a zamkiem.

 

D0203 Tor szyby.
Szyba płaska poruszająca się w ramce okiennej.

 

D0204 Poszycie zewnętrzne drzwi.
Laminatowe, klejone do ramy drzwi oraz do poszycia wewnętrznego.

 

D0205 Konstrukcja słupków dzielących
Brak

 

D0206 Poszycie wewnętrzne drzwi.
Laminatowe, klejone do ramy drzwi oraz do poszycia zewnętrznego.

 

D0207 Poszycie zewnętrzne drzwi.
Laminatowe, klejone do ramy drzwi oraz do poszycia wewnętrznego.

 

D0208 Wewnętrzny boczek drzwiowy.
Stanowiony przez poszycie wewnętrzne drzwi, laminatowy, klejone do ramy drzwi oraz do poszycia zewnętrznego.

 

D0209 Wewnętrzny element pochłaniający energię w czasie zderzenia bocznego. Umieszczony od wewnątrz poszycia wewnętrznego drzwi.

 

D0210 Schowek drzwiowy.
W poszyciu wewnętrznym na dole.

 

D0301 Szyba drzwi przednich.
Powierzchnia 0.35m2, nieprzyciemniana, grubość 6mm, płaska, hartowana

 

D0302 Uszczelka szyby drzwi przednich.
Z czarnego tworzywa, zaciśnięta w ramce drzwi.

 

D0303 Mechanizm podnoszenia szyby drzwi przednich.
Spirala zębata napędzana ręcznie korbą lub elektrycznie.

 

D0304 Prowadnica szyby drzwi przednich.
W górnej części w ramce okna, w dolnej części w przykręcanych szynach.

 

D0305 Montaż szyby drzwi przednich.
Od góry od strony poszycia zewnętrznego przed zamontowaniem wewnętrznej prowadnicy przedniej.

 

D0306 Konstrukcja i przekroje taśmy szyby drzwi przednich.
Brak.

 

D0401 Linie graniczne zawiasów

 

D0402 Typ zawiasów
Wewnętrzne, niewidoczne, przykręcane do ramy drzwi i do słupka A.

 

D0403 Linia centralna zawiasów.

 

 

D0404 Pole tolerancji zawiasów.
+/- 5mm

 

D0501 Klamka zewnętrzna.
Typu niekasetowego.

 

D0502 Zamek zewnętrzny.
Umieszczony w poszyciu wewnętrznym, przykręcony do ramy drzwi.

 

D0503 Ozdoby (oznakowania) klamki zewnętrznej.
Brak.

 

D0504 Klamka zewnętrzna.
Wykonana z tworzywa sztucznego, przykręcona do poszycia zewnętrznego.

 

D0505 Lusterko zewnętrzne.
Przykręcone do poszycia zewnętrznego, składane.

 

D0506 Bębenek zamka.
Umieszczony w klamce.

 

D0601 Wewnętrzny mechanizm podnoszenia szyby drzwi przednich.
Spirala zębata napędzana ręcznie korbą lub elektrycznie.

 

D0602 Wewnętrzny przełącznik blokowania zamka.
Brak.

 

D0603 Sterowanie lusterkiem zewnętrznym.
Mechaniczne.

 

D0604 Sterowanie elektrycznym podnoszeniem szyby.
Przełącznik w poszyciu wewnętrznym.

 

D0605 Moduł domykania szyby.
Przykręcony do ramy drzwi.

 

D0606 Przełącznik blokowania zamka.
Przykręcony do ramy drzwi.

 

D0607 Przełącznik zdalnego sterowania blokowania zamka
przykręcony do poszycia wewnętrznego.

 

D0608 Podłokietnik - występuje jako integralna część poszycia wewnętrznego, rączka - przykręcana do poszycia wewnętrznego.

 

D0609 Ogranicznik drzwi.
Przykręcony do ramy drzwi oraz do słupka A.

 

D0610 Głośniki.
Przykręcone do poszycia wewnętrznego.

 

D0611 Przełączniki elektrycznej regulacji fotela
Brak

 

D0612 Grzybek zamykania drzwi
Umieszczony w poszyciu wewnętrznym, u góry w tylnej części.

 

D0613 Okablowanie drzwi.
Brak.

 

D0701 Przestrzeń drzwi nad jezdnią 578mm, szczeliny drzwi 5mm.

 

 

D0702 Zakres widoczności.
37º do przodu, 26º do tyłu.

 

 

D0703 Pole widzenia.
0.35 m².

 

D0704 Przesłony w polu widzenia przez szybę.
Lusterko zewnętrzne.

 

D0705 Widoczność do góry
20º

 

 

D0706 Widoczność do dołu
30º

 

D0707 Konstrukcja słupka A dolnego.
Profil stalowy, poszycie laminatowe.

 

D0708 Konstrukcja słupka B dolnego.
Profil stalowy, poszycie laminatowe.

 

D0709 Konstrukcja słupka C dolnego.
Profil stalowy, poszycie laminatowe.

 

D0710 Konstrukcja słupka A górnego.
Profil stalowy, poszycie laminatowe.

 

D0711 Konstrukcja słupka B górnego.
Profil stalowy, poszycie laminatowe.

 

D0712 Konstrukcja słupka C górnego.
Profil stalowy, poszycie laminatowe.

 

 

Układ silnika

 

E0101 Silnik.
Silnik diesla R4 TD Iveco 180KM, umieszczony wzdłużnie z przodu za przednią osią.

 

 

E0102 Koła pasowe i układ pasków.
Koło pasowe główne na wale korbowym, napędzające osprzęt za pomocą paska wieloklinowego.

 

E0103 Kolektor wydechowy.
Umieszczony z prawej strony silnika.

 

E0104 Filtr powietrza.
Z wymiennym wkładem papierowym, umieszczony z lewej strony silnika.

 

E0105 Przewody filtra powietrza.
Ø70mm

 

E0106 Układ napędowy.
Skrzynia biegów umieszczona wzdłużnie za silnikiem, przekazująca napęd za pomocą wału do skrzyni rozdzielczej.

 

E0201 Statyka układu napędowego.
masa silnika 250kg, masa skrzyni biegów 80kg, masa skrzyni rozdzielczej 60kg.

 

E0202 Dynamika układu napędowego.
Silnik diesla R4 TD Iveco 180KM, 450Nm.

Przełożenia skrzyni biegów:

1 -
2 -
3 -
4 -
5 -
bieg wsteczny

 

Przełożenia skrzyni rozdzielczej
bieg szosowy -
bieg terenowy  -

 

E0203 E0204 Serwisowalność silnika.
Należy przewidzieć od 150 do 200mm wolnej przestrzeni w otoczeniu silnika dla jego serwisowania oraz dla serwisowania osprzętu.

 

E0205 Dostępność bagnetu.
Z lewej strony bloku silnika.

 

E0206 Dostępność do napełniania wszystkich płynów eksploatacyjnych.
Po otworzeniu maski silnika

 

E0301 Budowa wsporników chłodnicy.
Blaszane, przykręcane do szkieletu nadwozia.

 

E0302 Budowa cięgna podnoszenia maski.
Linka/pancerz.

 

E0303 Budowa podłużnic przednich nadwozia.
Przednie podłużnice stanowią profile stalowe ramy podwozia.

 

 

E0304 Budowa podpory maski silnika.
Nie przewiduje się sprężyn gazowych.

 

E0305 Budowa podstawki akumulatora.
Z blachy stalowe giętej, przyspawana do kratownicy nadwozia.

 

E0306 Budowa wzmocnień pod maską silnika.
Profile stalowe.

 

E0401 Kompresor klimatyzacji.
Przykręcony do bloku silnika.

 

E0402 Skraplacz klimatyzacji.
Przykręcony do szkieletu nadwozia.

 

E0403 Przewody klimatyzacji, przemieszczenie.
Ø15mm.

 

E0404

 

E0501 Chłodnica.
Umieszczona przed silnikiem, 660x580x80mm.

 

 

E0502 Osłona chłodnicy.
Stanowi kierownice dla powietrza, wykonana z laminatu.

 

E0503 Wiatraki chłodnicy.
Dwa, elektryczne, za chłodnicą, z możliwością niezależnego wyłączenia.

 

E0504 Chłodnica oleju silnika, skrzyni.
Chłodnica oleju silnika umieszczona przed chłodnicą wody, Chłodnica oleju skrzyni automatycznej umieszczona wewnątrz chłodnicy wody.

 

E0505 Przewody powietrza.
Do filtra powietrza silnika umieszczone pod maską, wlot pod maską.

 

E0506 Uszczelnienie maski.
Uszczelka przykręcana do błotników oraz do grila pod maską silnika.

 

E0601 Zbiornik wyrównawczy chłodnicy.
Niezależny, o pojemności 3 litrów, umieszczony przy chłodnicy wody.

 

 

E0602 Zbiornik płynu wspomagania kierownicy.
Umieszczony po lewej stronie komory silnika, o pojemności 1 litra.

 

 

E0603 Zbiornik z węglem aktywnym do opar paliwa.
Umieszczony po lewej stronie przed zdiornikiem paliwa, o pojemności 1 litra.

 

 

E0604 Zbiornik podciśnienia do sterowania ogrzewaniem kabiny.
Brak.

 

E0605 Zbiornik spryskiwacza szyby przedniej.
Umieszczony po prawej stronie komory silnika, o pojemności 5 litrów.

 

 

E0701 Akumulator.
Umieszczony po prawej stronie komory silnika, o pojemności 90Ah.

 

 

E0702 Tempomat.
Brak.

 

E0703 Wyposażenie komfortowe.
Brak.

 

E0704 Moduł kontrolny przednich reflektorów.
Umieszczony po prawej stronie komory silnika.

 

E0705 Skrzynka bezpieczników.
Umieszczona w kabinie po prawej stronie pod deską rozdzielczą.

 

 

E0706 Klakson.
Umieszczony za atrapą, przed chłodnicą.

 

E0707 Wiązka główna przewodów.
Umieszczona po prawej stronie komory silnika.

 

E0708 Zasilanie spryskiwacza szyby przedniej.
Przy zbiorniku, dysze na masce silnika.

 

E0709 Czarna skrzynka.
Brak.

 

E0710 Moduł sterujący wspomaganiem kierownicy.
Brak.

 

E0711 Elektryczne sterowanie przepustnicą.
Brak (sterowanie za pomocą linki).

 

E0712 Wiązka przednich reflektorów.
Biegnie w górnej części atrapy.

 

E0713 Wiązka silnika.
Biegnie po prawej stronie komory silnika.

 

 

E0801 Osłony boczne
Umieszczone w dolnej części nadkoli.

 

E0802 Osłony dolne.
Umieszczone pod komorą silnika, nad mostem napędowym.

 

F : Końcowe wymagania i uporządkowania przodu

 

F0101 Przednie nadkole.
Umieszczone od wewnętrznej strony błotnika.

 

F0102 Przednie nadkole.
Wykonane z laminatu, przykręcone do szkieletu nadwozia oraz do błotnika

 

F0103 Zdejmowanie kół.
Przestrzeń wokół kola nie miej niż 95mm

 

F0104 Przedni błotnik względem koła.
Koło całkowicie odkryte, przestrzeń wokół kola nie miej niż 95mm

 

F0105 Przednie błotnik.
Wykonany z laminatu, przykręcany do szkieletu nadwozia.

 

F0201 Poszycie zewnętrzne maski.
Wykonane z laminatu, powierzchnia 1.7m², widoczność 5º w dół od elipsy wzroku zachowana (min 4º).

 

 

F0202 Poszycie wewnętrzne maski.
Wykonane z laminatu, wzmocnione wstawkami stalowymi w rejonie zawiasów oraz zamka.

 

F0203 Dodatki wewnętrzne i zewnętrzne do maski.
Wlot powietrza do chłodnicy silnika.

 

F0204 Upakowanie izolatora akustycznego maski
Brak.

 

F0205 Tylne wzmocnienie maski.
Poprzeczka na całej szerokości elementu.

 

F0206 Zawiasy maski.
Wewnętrzne, umieszczone przy tylnej krawędzi maski silnika.

 

F0207 Podpórka maski.
Pręt stalowy, podpierający z lewej strony.

 

F0208 Zamek główny maski silnika.
Typu zatrzaskowego, otwierany za pomocą linki z kabiny.

 

F0209 Zamek dodatkowy.
Stanowi integralną część zamka głównego.

 

F0210 Oświetlenie maski.
Zasilane z akumulatora, umieszczone w centralnej części maski.

 

F0211 Ozdoby maski.
Brak.

 

F2012 Uszczelka maski.
Biegnąca wzdłuż błotników i atrapy.

 

F0213 Przekroje maski.
Poszycie zewnętrzne, poszycie wewnętrzne, wzmocnienia, zawiasy.

 

F0214 Przestrzeń między wycieraczkami.
740mm

 

F0215 Zabezpieczenie w przypadku kolizji.
Zawiasy oraz wzmocnienie tylne maski.

 

F0216 Krytyczna Przestrzeń montażu maski.
Szczeliny montażowe 5mm.

 

F0217 Pochylanie maski do stojącego manekina - zasięg.
82º, zasięg 1175mm.

 

F0218 Minimalna Przestrzeń maski od silnika.
30mm.

 

F0301 Przedni błotnik.
Wykonany z laminatu, przykręcony do szkieletu nadwozia.

 

F0302 Poszerzenie błotnika.
Stanowi integralną część błotnika.

 

F0303 Ozdoby błotnika.
Brak.

 

F0304 Antena.
Umieszczona na przednim prawym błotniku w rejonie dolnej krawędzi szyby przedniej.

 

F0305 Dodatki do przedniego błotnika.
Brak.

 

F0306 Obszar odrzutu kamieni.
Chlapacze, przykręcone do szkieletu nadwozia.

 

F0401 Układ sterowania systemem pochłaniania energii przedniego zderzaka.
Brak.

 

F0402 Podłużnica udarowa zderzaka
Stalowa, przykręcany do ramy podwozia.

 

F0403 Zewnętrzna powierzchnia zderzaka.
Laminatowa, przykręcana do stalowej poprzeczki.

 

F0404 Ozdoby zderzaka.
Brak.

 

F0405 Dolny i górny limit pracy przedniego zderzaka.
600mm, 750mm.

 

 

F0406 Linia zewnętrzna wahadła testującego zderzak.
650mm

 

F0501 Przednia krata wlotu powietrza.
Laminatowa, przykręcana do struktury nadwozia.

 

F0502 Zasłona przedniej kraty wlotu powietrza.
Umieszczona przed chłodnicą, sterowana mechanicznie.

 

F0503 Dolny panel kierujący powietrze przez krate wlotu powietrza.
Z blachy aluminiowej, umieszczony nad zderzakiem, przykręcony do struktury nadwozia oraz do przedniej kraty wlotu powietrza.

 

F0504 Ozdoby przedniej kraty wlotu powietrza.
Znaczek producenta, umieszczony centralnie u góry.

 

F0505 Strumień powietrza przez przednią kratę wlotu powietrza.
Powierzchnia 0.1m².

 

F0506 Warunki aerodynamiczne przemieszczania się strumienia powietrza przez przednia, kratę wlotu powietrza.
Szczeliny pionowe 200mmx20mm, dolny i boczne panele kierujące powietrze do chłodnicy.

 

F0507 Powierzchnia czynna przekroju poprzecznego przedniej kraty wlotu powietrza.
0.1m².

 

F0508 Zabezpieczenie odprowadzania wody.
Przez szczelinę pomiędzy panelem dolnym kierującym a chłodnicą

 

F0601 Przednie reflektory.
Mijania, drogowe i pozycyjne w jednej okrągłej obudowie, przykręcone do kraty wlotu powietrza.

 

F0602 Właściwości fotometryczne przednich lamp.

 

F0603 Minimalna wysokość przednich lamp
949mm

 

 

 

F0606 Przednie kierunkowskazy.
Niezależne, umieszczone w błotniku przednim.

 

F0607 Przednie światła dzienne.
Brak.

 

F0608 Przednie światła narożne.
Brak.

 

F0609 Przednie światła przeciwmgłowe.
Niezależne umieszczone w zderzaku.

 

F0610 Przednie światła parkingowe.
Wspólne z pozycyjnymi w przednich reflektorach.

 

F0611Przednie i boczne światła odblaskowe.
Brak.

 

F0612 Spryskiwacze przednich reflektorów.
Brak.

 

F0613 Otoczenie serwisowe dla wskaźników i dodatków.
Trzeba zapewnić od 150mm do 200mm wolnej przestrzeni dla serwisu lamp i wskaźników.

 

F701 Ogranicznik przednich drzwi.
Stalowy, stopniowany, przykręcony do szkieletu słupka A pomiędzy zawiasami.

 

 

G : Linia gruntu oraz wymagania odległościowe

 

G0101 Przednie i tylne położenie siatki, Iinia centralna koła.
Punkt 0,0,0 w osi przednich kół.

 

 

G0102 Przedni tylny rozstaw kół.
1600mm/1600mm.

 

 

G0103 Położenie poziomej Iinii siatki.
W osi przednich kół.

 

G0104 Szerokość catkowita.
1900mm.

 

G0105 Długość całkowita.
4453mm.

 

 

G0201 Wysokość przy ciężarze własnym.
1770mm

 

G0202 Wysokość projektowa (zwykle z dwiema osobami).
1760mm

 

G0203 Wysokość przy pełnym składzie pasażerów.
1750mm.

 

G0204 Wysokość przy pełnym obciążeniu.
1740mm.

 

G0205 Wysokość przy pełnym ugięciu opony.
1600mm.

 

G0206 Wysokość górnej krawędzi zderzaków.
808mm.

 

 

G0207 Wysokość przednich reflektorów.
1030mm.

 

 

G0208 Wysokość tablicy rejestracyjnej.
700mm.

 

 

G0301 Statyczny kąt natarcia.

 

 

G0302 Statyczny kąt ramowy.
15º

 

 

G0303 Statyczny kąt zejścia (wliczając rurę wydechową).
46º

 

 

G0304 Statyczne kąt hamulca najazdowego.
Brak.

 

G0305 Statyczny prześwit przy uniesionym tyle nadwozia o skok tylnego zawieszenia plus 102mm (holowanie).

Pod mostem przednim 285mm

Pod zderzakiem przednim 460mm

 

 

G0306 Prześwit od linii Wasch Rack (127mm nad linią gruntu).
243mm

 

 

G0307 Statyczny prześwit przedni bez ładunku
270mm

 

 

G0308 Statyczny prześwit tylny bez ładunku
285mm

 

G0309 Statyczny prześwit boczny bez ładunku
370mm

 

 

G0310 Statyczny prześwit drzwiowy bez ładunku
578mm

 

 

G0311 Statyczny prześwit pod tłumikiem bez ładunku
380mm

 

G0312 Statyczny prześwit na poziom 298 mm wody.
72mm

 

 

G0313 Statyczny prześwit przy załadowaniu.
220mm

 

G0401 Dynamiczny kąt natarcia.
40º

 

 

G0402 Dynamiczny kąt zejścia (wliczając runę wydechową).
34º

 

 

G0403 Dynamiczny prześwit Dayton Rairoad Crossing.
Brak.

 

G0404 Dynamiczny prześwit pod podwoziem.
270mm

 

G0405 Dynamiczny prześwit przy załadowaniu bagażu.
270mm

 

G0501 Szerokość, długość, wysokość transportowa.
4500mm, 2000mm, 2000mm.

 

G0502 Transportowe odchylenia dynamiczne.
150mm.

 

G0503 Transport - sylwetka pojazdu w skali 1:8.
Rysuneczek.

 

 

G0504 Zabezpieczenia przy transporcie kolejowym o drogowym.

 

G0601 Wymagania dla rusztowania ramy
(transport).

 

G0602 Położenie płyt płozowych rusztowania ramy (transport).

 

G0701 Średnice, szerokości oraz przesunięcia obręczy koła.
16x8, ET=30

 

G0702 Konstrukcja obręczy koła.
Stalowa z blachy tłoczonej i spawanej.

 

G0703 Przestrzeń obciążenia koła.
160mm.

 

 

G0801 Rozmiar opony, bieżnik oraz przeznaczenie.
35x11.5x16’ All Terrail

 

G0802 Statyczny promień obciążenia opony.
410mm.

 

 

G0901 Długość nadwozia jako zespołu produkcyjnego.
4800mm

 

G0902 Maksymalna wysokość maski silnika jako zespołu produkcyjnego.
2011mm

 

 

G0903 Zarysy montażu.

 

 

I : Układ deski rozdzielczej

 

I0101 Górna powierzchnia deski rozdzielczej.
Pokrycie skajem albo skórą.

 

 

I0102 Powierzchnia i struktura nośnika deski rozdzielczej.
Laminat przykręcony do szkieletu nadwozia.

 

I0103 Struktura powierzchni tablicy.
Pokrycie skajem albo skórą.

 

I0104 Powierzchnia i struktura górnej części deski rozdzielczej.
Laminat obszyty skajem lub skórą.

 

I0105 Powierzchnia i struktura dolnej części deski rozdzielczej.
Laminat obszyty skajem lub skórą.

 

I0106 Powierzchnia i struktura zewnętrzna zamknięta w rejonie stóp.

 

 

I0201 System utwierdzenia poduszki dla pasażera.
Brak.

 

I0301 Dysze wentylacji i klimatyzacji.
Sześć oddzielnych kratek zamykanych, dwie po bokach, dwie na środku deski rozdzielczej.

 

I0302 Wentylacja bocznego okna.
Szyba opuszczana do dołu, powierzchnia 0.35m².

 

I0303 Przewody wentylacyjne tablicy.
Umieszczone pod powierzchnią deski rozdzielczej, średnica Ø70mm.

 

I0401 Zamontowanie rączki otwierania maski silnika.
Pod deską rozdzielczą, przy lewym słupku A.

 

I0402 Zamontowanie rączki klapki wlewu paliwa.
Brak.

 

I0403 Zamontowanie klamki wewnętrznej.
Na poszyciu wewnętrznym drzwi.

 

I0404 Zamocowanie przełącznika ogrzewania tylnej szyby.
Na konsoli środkowej.

 

I0405 Zamocowanie przełącznika tylnych lamp przeciwmgielnych.
Na konsoli środkowej.

 

I0406 Zamocowanie przełącznika wycieraczki.
Pod kierownicą.

 

I0407 Zamocowanie przełącznika reflektorów głównych.
Po lewej stronie kierownicy światła pozycyjne i światła, pod kierownicą światła drogowe.

 

I0408 Zamocowanie przełączników foteli.
Brak.

 

I0409 Zamocowanie przełącznika regulacji bocznego lusterka zewnętrznego.
Mechaniczny, umieszczony od wewnątrz na poszyciu wewnętrznym drwi.

 

I0410 Zamocowanie przełącznika świateł dziennych.
Po lewej stronie kierownicy.

 

I0411 Zamocowanie przełączników ogrzewania i klimatyzacji.
Na konsoli środkowej.

 

I0501 Prędkościomierz.
Analogowy, umieszczony na desce rozdzielczej przed kierownicą.

 

I0502 Wskaźnik temperatury oleju, cisnienia oleju.
Analogowe, umieszczone na desce rozdzielczej przed kierownicą.

 

I0503 Obrotomierz.
Analogowy, umieszczony na desce rozdzielczej przed kierownicą.

 

I0504 Wskaźnik poziomu paliwa.
Analogowy, umieszczony na desce rozdzielczej przed kierownicą.

 

I0505 Wskaźnik temperatury wody.
Analogowy, umieszczony na desce rozdzielczej przed kierownicą.

 

I0506 HUD Head up display - wyświetlacz parametrów na szybę przednią.
Brak.

 

I0507 Wyświetlacz systemu nawigacji.
Na konsoli środkowej.

 

I0508 Inne wyświetlacze.
Na konsoli środkowej.

 

I0601 Konsola ręcznego hamulca postojowego.
Laminatowa, na tunelu środkowym.

 

 

I0602 Konsola dźwigni zmiany biegów.
Laminatowa, na tunelu środkowym.

 

I0603 Konsola zabezpieczająca bagaż.
Brak.

 

I0701 Zespół nakładki deski rozdzielczej.
Brak.

 

I0702 Schowek na rękawiczki.
Metalowe, poszycie laminatowe obszyte skajem lub skórą.

 

I0703 Zamek schowka na rękawiczki.
Zamek metalowy.

 

I0704 Zespół popielniczki.
Na konsoli środkowej.

 

I0705 Boczek drzwiowy.
Stanowi integralną część poszycia wewnętrznego drzwi.

 

I0706 Tabliczka firmowa.
Umieszczona na desce rozdzielczej z prawej strony, 30mmx100mm.

 

I0707 Pokrywa kolumny kierowniczej.
Tworzywowa, przykręcona do kolumny kierowniczej.

 

I0801 Głośniki.
O średnicy 150mm, przykręcone do deski rozdzielczej.

 

I0802 Radio/cd/odtwarzacz.
Umieszczony na konsoli środkowej.

 

I0901 Odległości tablicy rozdzielczej od drzwi oraz obszaru słupka A.
Od drzwi 15mm, od słupka A 10mm.

 

I0902 Przestrzeń deski rozdzielczej od kolumny kierownicy i od dźwigni regulacji kierownicy.
10mm.

 

I0903 Przestrzeń deski rozdzielczej od przełącznika kierunkowskazów, tempomatu (brak), wycieraczek i świateł drogowych.
10mm.

 

I1001 Elektryczne składniki obszaru pasażerskiego (Pcm).
Gniazdo zapalniczki na konsoli tunelu, lampa sufitowa.

 

I1002 Gniazdo diagnostyczne (Sdm).
Umieszczone nad schowkiem na rękawiczki.

 

 

I1003 Skrzynka bezpieczników (Pdm/lp).
Umieszczona nad schowkiem na rękawiczki.

 

 

I1004 Zespół wskaźników oraz wyświetlacz parametrów na szybę.
Wszystkie wskaźniki niezależne, wyświetlacza na szybę brak.

 

I1005 Wiązka główna.
Przechodzi po prawej deski rozdzielczej.

 

 

I1100 Położenie kontrolek.
Na desce rozdzielczej przed kierownicą.

 

I1102 Wspornik kolumny kierownicy.
Przykręcony do struktury nadwozia.

 

I1103 Koło kierownicy.
Obszyte zamszem o średnicy 350mm.

 

I1104 Tory regulacji koła kierownicy.
Kąt pochylenia 10ºkąt, droga wysunięcia 100mm.

 

I01105 Szyba przednia.
Płaska klejona, o grubości 8mm.

 

I1106 Odbicie światła od szyby przedniej.
Szyba pochylona 49º od pionu.

 

 

I1107 Kolumna kierownicy.
Regulowana pochyleniem i wysunięciem, na wsporniku przykręconym do struktury nadwozia.

 

I1108 Górne obicie drzwi.
Brak.

 

I1109 Wpływ regulowanego koła kierownicy na kryteria widoczności.

 

I1110 Ukształtowanie ozdób słupka A.
Brak

 

 

L : Inne składniki i układy nadwozia

 

L0101 Konstrukcja podwozia powierzchnie i przekroje.
Rama podłużnicowa o przekroju 160mmx60mmx4mm w części centralnej o stałym rozstawie podłużnic 750mm.

 

 

L0102 Konstrukcja podwozia poprzeczki - położenie, przekroje.
6 poprzeczek Ø70x3mm

 

L0103 Przymocowanie siedzeń - rodzaj, położenie.
Do szkieletu nadwozia.

 

L0104 Przymocowanie dźwigni zmiany biegów - położenie, projekt.
Integralna część skrzyni biegów, na tunelu środkowym, współrzędne X=1280, Y=-45, Z=641.

 

 

L0105 Przymocowanie konsoli - położenie, projekt.
Przykręcona do tunelu środkowego.

 

L0106 Przymocowanie hamulca postojowego - położenie, projekt.
Na tunelu środkowym, do szkieletu nadwozia.

 

L0107 Kotwiczenie pasów bezpieczeństwa - położenie.
Przymocowane do szkieletu nadwozia w słupku B, tunelu środkowym, podłodze bagażnika.

 

 

 

L0108 Otwory ściekowe.
W podłodze pod fotelami przednimi.

 

L0109 Konstrukcja dolnego słupka A.
Profil stalowy o przekroju prostokątnym.

 

L0110 Konstrukcja dolnego słupka B.
Profil stalowy o przekroju prostokątnym.

 

L0111 Konstrukcja dolnego słupka C.
Profil stalowy o przekroju prostokątnym.

 

L0201 Ukształtowanie progu - rodzaj, materiał.
Profil stalowy o przekroju prostokątnym.

 

L0202 Ramię 24-stopniowej linii widzenia.

 

L0301 Dywan podłogowy - grubość.
20mm

 

L0401 Konstrukcja ramy siedzenia oraz wymagania komfortu.
Rama stalowa.

 

L0402 Przesuwanie siedzenia - rodzaj, położenie, tory.
Stalowe szyny, przykręcone do szkieletu nadwozia, tor zgodny z SAE J1517.

 

L0403 Zabezpieczenia dla zamocowania fotelika dziecięcego.
Brak.

 

L0404 Kryteria komfortu - obszar nawiewu oraz dystrybucja.
Z przodu z kierunku deski rozdzielczej, z tyłu z kierunku konsoli tunelu środkowego.

 

L0501 Obrys zwijacza pasów bezpieczeństwa, położenie.
Umieszczone przy dolnym słupku B oraz nad kołem tylnym.

 

L0502 Wymagania ograniczające dla dzieci.
Brak.

 

L0601 Rozmiar, przemieszczenie.

 

L0701 Rozmiar, przemieszczenie.

 

L0801 Wewnętrzna nakładka dolna słupka A.
Laminatowa, przykręcona do szkieletu nadwozia.

 

L0802 Wewnętrzna nakładka dolna słupka B, C.
Laminatowa, przykręcona do szkieletu nadwozia.

 

L0803 Wewnętrzna nakładka bagażnika.
Laminatowa, przykręcona do szkieletu nadwozia.

 

L0901 Zewnętrzna powierzchnia zderzaka.
Laminatowa, przykręcona do szkieletu nadwozia.

 

L1001 Szyny transportowe i zabezpieczenie ciężarówki.
Brak.

 

 

P : Pedały i wentylacja

 

P0101 Wlot powietrza - konstrukcja, położenie.
Na podszybiu w postaci kratek.

 

P0102 Komora rozprężna wlotu powietrza.
Pod podszybiem z prawej strony.

 

P0103 Narożnik deski rozdzielczej i relacja do poszycia drzwi.
Tylko szczelina 10mm.

 

P0104 Struktura szyby przedniej w relacji do szkieletu nadwozia.
Szyba przyklejona do laminatowego poszycia nadwozia.

 

P0105 Struktura okna uchylnego szyby przedniej.
Brak.

 

P0106 Struktura przejść tablicy rozdzielczej.
Szczeliny montażowe 5mm.

 

P0107 Struktura uszczelki maski.
Uszczelka przymocowana do błotników i atrapy chłodnicy.

 

P0108 Struktura dodatków tablicy rozdzielczej.
Brak.

 

P0201 Powierzchnia i obszar szyby przedniej.
Szyba płaska, 0.76m².

 

P0202 Ukształtowanie dolnej krawędzi szyby przedniej.
Szyba przyklejona do laminatowego poszycia nadwozia.

 

P0203 Linia zewnętrznego maskowania szyby przedniej (raster) - na dole.
Brak.

 

P0204 Linie widoczności 14 stopni w gorę i 4.5 stopnia w dół przez szybę przednią.
Spełnione dla manekina 95centylowego.

 

 

P0205 Obszary odszraniania szyby przedniej (aktualnie).
Do ustalenia doświadczalnie.

 

P0301 Wycieraczka szyby przedniej.
Podwójna, z osiami obrotu pod dolną krawędzią szyby przedniej.

 

P0302 Obszar wycierania piórami przedniej szyby ( wzorzec).
0.509m².

 

 

P0303 Ruch i postój piór wycieraczek szyby przedniej.
Postój przy dolnej krawędzi szyby przedniej, ruch obu piór w tym samym kierunku.

 

 

P0304 Mechanizm dźwigniowy wycieraczek szyby przedniej.
Standardowy, zamieniający ruch posuwisty na obrotowy.

 

P0305 Przekładnia wycieraczek szyby przedniej.
Ślimakowa, przy silniku napędowym.

 

P0306 Przeguby wycieraczek.
Umieszczone na końcach dźwigi.

 

P0307 Silnik wycieraczek.
Umieszczony pod podszybiem z lewej strony, 0.2kW.

 

P0308 Spryskiwacz szyby przedniej.
Zbiornik, pompa elektryczna, dysze.

 

P0309 Dysze spryskiwacza.
Umieszczone na podszybiu.

 

P0310 Pompa spryskiwacza.
Umieszczona na zbiorniku płynu do spryskiwacza.

 

P0401 Układ ogrzewania i wentylacji - strona silnika, strona kabiny,.
Układ w kabinie po prawej stronie deski rozdzielczej, zasilanie i odbiór z układu chłodzenia silnika.

 

P0402 Nagrzewnica.
Umieszczona w układzie ogrzewania w kabinie.

 

P0403 Instalacja wodna - przemieszczenie.
Zasilanie i odbiór z układu chłodzenia silnika po prawej stronie komory silnika.

 

P0404 Przewody z zaworami odpowietrzającymi.
Po prawej stronie komory silnika.

 

P0405 Przewody podciśnienia.
Brak.

 

P0406 Otoczenie serwisowalności.
Po wymontowaniu układu.

 

P0407 Nawiewy odmrażania szyby przedniej.
Umieszczone w desce rozdzielczej.

 

P0408 Silnik dmuchawy.
Umieszczony w układzie wentylacji.

 

P0501 Koło kierownicy.
Sportowe Sparco, średnica W9=Ø350mm.

 

 

P0502 Kolumna kierownicy.
Z dwoma przegubami, regulowana w pionie i w osi, przykręcona do szkieletu nadwozia.

 

P0503 System poduszki powietrznej kierowcy.
Brak.

 

P0504 Rodzaj dźwigni zmiany biegów (aktualne).
Ręczna, bezpośrednio ze skrzyni biegów.

 

P0505 Położenie kola kierownicy (aktualne).
L11=610mm, H17=620, H18=12º, W9=Ø350mm.

 

 

P0506 Położenie dźwigni zmiany biegów (aktualne).
Na tunelu środkowym.

 

 

P0601 Pedał przyspieszenia.
Podwieszany, przykręcony do wspornika pedałów, szerokość 45mm.

 

 

P0602 Pedał hamulca.
Podwieszany, przykręcony do wspornika pedałów, szerokość 50mm.

 

P0603 Pedał sprzęgła.
Podwieszany, przykręcony do wspornika pedałów, szerokość 50mm.

 

P0604 Pedał hamulca postojowego.
Brak.

 

P0701 Tablica bezpieczników elektrycznych.
Umieszczona pod deską rozdzielczą po prawej stronie.

 

 

P0702 Elektryczna czarna skrzynka.
Brak.

 

P0703 Wiązka przewodów elektrycznych.
Po prawej stronie komory silnika i kabiny.

 

P0704 Prowadnice przewodów elektrycznych.
Po prawej stronie komory silnika i kabiny.

 

P0801 Wspomaganie hamulców.
Serwo podciśnieniowe, przykręcone do pompy hamulcowej.

 

P0802 Główna pompa hamulcowa.
Dwuobwodowa, umieszczona w komorze silnika.

 

P0803 Składniki systemu ABS.
Brak.

 

P0804 Powierzchnia dywanów I izolacji podłogi (grubość).
Dywan 5mm, izolacja akustyczna 20mm.

 

 

R: Końcowe wymagania i układ tyłu

 

R0101 Obrys przedziału bagażowego.
Rodzaj otwarty, wymiary podłogi bagażnika długość 767mm, szerokość 1100mm, wyłożona dywanikiem 5mm i matą wygłuszającą 20mm albo gumą.

 

 

R0102 Rozmiar otworu na bagaż.
Szerokość 1224, wysokość 856mm.

 

 

R0103 Koło zapasowe i podnośnik.
Koło zapasowe przykręcone do drzwi bagażnika, podnośnik schowany we wnęce pod kanapą tylną.

 

 

R0201. Błotnik tylny zewnętrzny.
Laminat, przykręcony do szkieletu nadwozia.

 

R0202 Obicie wewnętrzne.
Laminat, przykręcony do szkieletu nadwozia.

 

R0203 Antena.
Brak (antena na przednim błotniku).

 

R0204 Błotnik wewnętrzny.
Stanowi obicie wewnętrzne, laminat, przykręcony do szkieletu nadwozia.

 

R0205 Końcowe tylne poszycie wewn./zewn.
Wewnętrzne stanowi belka dolna drzwi tylnych, zewnętrzne stanowi zderzak tylny.

 

R0206 Miejsce na tablice rejestracyjną.
W zderzaku tylnym po prawej stronie.

 

 

R0207 Dodatkowe elementy - tylna półka.
Roleta, zatrzaskiwana do ścian bocznych bagażnika.

 

R0208 Ozdoby.
Brak.

 

R0209 Zamek słupka D przedziału bagażowego.
Na wewnętrznej powierzchni słupka D, przykręcony do szkieletu nadwozia.

 

R0210 Poszycie przedziału tylnego.
Laminat, przykręcony do szkieletu nadwozia.

 

R0211 Poprzeczki tylne szkieletu nadwozia.
Profile stalowe zamknięte, pod podłogą oraz pod poszyciem dachu.

 

R0212 Relingi dachowe.
Przykręcone do poszycia dachu, pod dachem dodatkowe wsporniki.

 

R0213 Siedzenia tylne. Tylny wyświetlacz.
Pojedyncze trzyosobowe, składane. Brak.

 

R0301 Siedzenia tylne w relacji do obicia tylnego wyświetlacza.
Brak.

 

R0302 Tylna strona siedzeń.
Dywanik albo blacha.

 

R0303 Tylne głośniki i ich obudowy.
Brak.

 

R0401 Otoczenie i położenie nadkola tylnego.
Położone wewnątrz bryły nadwozia.

 

R0402 Nadkole tylne.
Laminat, przykręcony do szkieletu nadwozia.

 

R0403 Otoczenie koła wpływające na wymianę.
Prześwit 100mm.

 

R0404 Ukształtowanie otworu kola tylnego nadkola.
Okrągły, zakończony laminatową nakładką przykręcaną do błotnika tylnego.

 

R0501 Drzwi tylne poszycie zewnętrzne.
Laminat przyklejony do ramy wewnętrznej.

 

R0502 Drzwi tylne poszycie wewnętrzne.
Laminat przyklejony do ramy wewnętrznej.

 

R0503 Drzwi tylne - zawiasy.
Przykręcony do szkieletu nadwozia na lewym słupku D, typu schowanego.

 

 

R0504 Drzwi tylne - zamek.
Przykręcony do szkieletu nadwozia na prawym słupku D.

 

R0505 Drzwi tylne - układ wspomagający.
Brak. Tylko ogranicznik otwierania.

 

R0506 Drzwi tylne - akustyka.
Brak.

 

R0507 Drzwi tylne - ozdoby.
Brak. Tylko znaczek producenta samochodu na zewnątrz w prawym dolnym rogu.

 

R0508 Drzwi tylne - położenie linii zasięgu.
W promieniu 1200mm od zawiasów.

 

 

R0509 Drzwi tylne - ukształtowanie uszczelki.
Uszczelka balonowa mocowana do kołnierza poszycia zewnętrznego.

 

R0510 Drzwi tylne - okno.
Opuszczane za pomocą korby od środka.

 

R0701 Zderzak tylny - układ aktywny tłumienia zderzenia.
Brak.

 

R0702 Zderzak tylny - pochłaniacz energii.
Pod poszyciem zewnętrznym, przykręcony do szkieletu nadwozia.

 

R0703 Zderzak tylny - poszycie zewnętrzne.
Laminat, przykręcony do pochłaniacza energii.

 

R0704 Zderzak tylny - ozdoby.
Brak.

 

R0705 Zderzak tylny - dolny i górny limit pracy przedniego zderzaka.
800mm, 650mm.

 

 

R0706 Zderzak tylny - linia zewnętrzna wahadła testującego zderzak.
650mm

 

R0707 Linia zewnętrzna wahadła testującego zderzak.
650mm

 

R0801 Światła pozycyjne.
Zespolone górne na słupku D.

 

R0802 Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
W zderzaku, od góry.

 

R0803 Światła stop.
Zespolone górne na słupku D.

 

R0804 Kierunkowskazy.
Zespolone górne na słupku D.

 

R0805 Światła cofania.
Dolne na słupku D.

 

R0806 Światła boczne obrysowe oraz światła odblaskowe.
Brak, zespolone górne na słupku D.

 

R0807 Światła diodowe stop.
Na dachu nad drzwiami tylnymi.

 

 

R0901 Dysze nawiewu.
W nakładce progu.

 

R1001 Wiązka elektryczna.
W podłodze, po prawej stronie.

 

R1002 Zespół aktywnej kontroli jazdy.
Brak

 

 

5 : Siedzenia

 

S0101 Liczba pasażerów.
5.

 

S0102 Obrysy kierowcy i wszystkich pasażerów.

 

 

S0103  Obrys siedzeń (patrz L0401).

 

 

S0104 Obrysy szablonu roboczego buta 95 centyla - wszyscy pasażerowie.

 

S0105 Obrysy zarysu głowy - wszyscy pasażerowie, 99 i 95 centyla.

 

S0106 Obrysy szablonu uda i kolana.

 

S0107 Obrysy poduszki dla kolana.

 

 

S0108 Obrys minimalnej przestrzeni dla biodra.

 

 

S0109 Obrys minimalnej przestrzeni dla ramion.

 

S0110 Obrys konsoli środkowej (patrz I0600).

 

 

S0111 Obrys powierzchni podłogi.

 

 

S0112 Powierzchnia podsufitki i jej grubość.
10mm.

 

 

S0113 Powierzchnia pokrywająca podłogę z przodu i grubość - wgnieciona.
H-68 - 15mm.

 

 

S0114 Powierzchnia pokrywająca podłogę z przodu i grubość - nie wgnieciona.
H-67 - 20mm.

 

S0201 Położenie ściany grodziowej.

 

 

S0202 Położenie podłogi pod stopami.

 

S0203 Położenie podpórki stopy.

 

S0204 Położenie punktu styku buta i pedału przyspieszenia.

 

 

S0205 Położenie punktu pięty.

 

 

S0206 Położenie punktu biodrowego H w samochodzie z przodu oraz wszystkich z tyłu.

 

 

S0301 Pozycja oraz przemieszczenia fotela kierowcy. Zaznaczenie krzywych fotela kierowcy.

 

S0302 Pozycja oraz przemieszczenia czołowe (wysunięte do przodu) fotela kierowcy.

 

S0303 Pozycja oraz przemieszczenia fotela kierowcy pionowe i poziome sterowane elektrycznie.

 

S0304 Pozycja oraz przemieszczenia fotela kierowcy pionowe i poziome sterowane ręcznie.
L23=200mm

 

S0305 Przednie położenie punktu H.
L17=

 

S0306 Położenie i przemieszczenia oparcia fotela kierowcy.

 

S0307 Zakres regulacji siedziska fotela kierowcy.
Brak

 

S0307 Kryterium komfortu - minimalna Przestrzeń punktu D od ramy fotela.
30mm.

 

S0401 Sterowanie główne - Współrzędna W7 położenia kierownicy.
W7=

 

 

S0402 Sterowanie główne - kąt H18 kolumny kierownicy.
H18=12º

 

S0403 Sterowanie główne - średnica W9 kierownicy.
W9=350mm.

 

S0404 Sterowanie główne - położenie dźwigni zmiany biegów.
Jako integralna część skrzyni biegów na tunelu środkowym.

 

S0405 Obszar komfortu - obszar sterowania dźwignią ręczną zmiany biegów.
Współrzędna.

 

 

S0406 Sterowanie główne - położenie pedału przyspieszenia.
Współrzędna.

 

 

S0407 Sterowanie główne - położenie pedału hamulca, Przestrzeń kolana do deski rozdzielczej L1.
Współrzędna, L1=

 

S0408 Sterowanie główne - położenie pedału sprzęgła.
Współrzędna.

 

S0409 Sterowanie główne - położenie pedału hamulca postojowego.
Brak.

 

S0501 Sterowanie poboczne - linie zasięgu deski rozdzielczej.

 

S0502 Sterowanie poboczne - obszar komfortowego zasięgu stopy przez drzwi.

 

S0503 Sterowanie poboczne - otoczenie zasięgu kierowcy do konsoli/podłogi.

 

S0504 Sterowanie poboczne - otoczenie zasięgu kierowcy nad głową.

 

S0505 Sterowanie poboczne - otoczenie zasięgu kierowcy do drzwi.

 

S0506 Sterowanie poboczne - otoczenie zasięgu kierowcy do dachu otwieranego.

 

S0507 Sterowanie poboczne - otoczenie zasięgu kierowcy do obszaru klamry pasa bezpieczeństwa.

 

S0508 Sterowanie poboczne - otoczenie zasięgu kierowcy do obszaru pchania drzwi w czasie otwierania drzwi.

 

S0509 Sterowanie poboczne - regulacja przemieszczenia deski rozdzielczej.
Brak.

 

S0510 Sterowanie poboczne - lusterka zewnętrzne.

 

S0601 Ochrona pasażera, obszary uderzenia fotela, położenie pasa ramieniowego.

 

 

S0602 Ochrona pasażera i obszary uderzenia - obszar poduszki powietrznej kierowcy.
Brak.

 

S0603 Ochrona pasażera i obszary uderzenia - obszar uderzenia w głowę.

 

S0604 Ochrona pasażera i obszary uderzenia - obszar uderzenia w miednicę.

 

S0605 Ochrona pasażera i obszary uderzenia - obszar uderzenia w ramię.

 

S0606 Ochrona pasażera i obszary uderzenia - obszar uderzenia w kolano.

 

S0607 Ochrona pasażera i obszary uderzenia - obszar uderzenia bocznego.

 

S0606 Ochrona pasażera i obszary uderzenia - obszar kurtyny powietrznej chroniącej głowę.

 

S0701 Widoczność - elipsoida wzroku, 99, 95 centyla.

 

 

S0702 Widoczność - położenie punktów V.

 

 

S0703 Widoczność - pole widzenia minimum 17º do góry przez szybę przednią.

 

 

S0704 Widoczność - pole widzenia minimum 4º w dół nad maską silnika.

 

S0705 Widoczność - pole widzenia minimum 5º w dół nad złożoną szybą przednią.
Brak.

 

S0706 Widoczność - pole widzenia minimum 2º w dół nad otwartą szybą tylną.

 

 

S0707 Widoczność - pole widzenia 1.5º nad inside rearview mirror lusterkiem wewnętrznym.

 

S0708 Widoczność - kierownica 18mm pod elipsoidą wzroku.

 

 

S0709 Widoczność - pole widzenia maximum 60m linia boczna tylna do drogi.

 

S0710 Widoczność - pole widzenia przez lusterko wewnętrzne i szybę tylną.

 

S0711 Widoczność - pole widzenia przez linię środkową lusterka wewnętrznego i szybę tylną.

 

S0712 Widoczność - pole widzenia obuoczną przez przesłonę słupka A.

 

S0713 Widoczność - pole widzenia obuoczną przez przesłonę słupka B.

 

S0714 Widoczność - pole widzenia obuoczne przez przesłonę nakładki lusterka zewnętrznego.

 

S0715 Widoczność - odblaski szyby przedniej.

 

S0716 Widoczność - odblaski szyby tylnej.

 

S0717 Widoczność - obszar neutralny odblasków.

 

S0718 Widoczność - obrys i położenie lusterka wewnętrznego.

 

S0719 Widoczność - obrys i położenie lusterka zewnętrznego.

 

S0720 Widoczność - położenie daszka przeciwsłonecznego.

 

S0721 Widoczność - kąt H-122 szyby przedniej.

 

 

S0722 Widoczność - kąt H-121 szyby tylnej.

 

S0723 Widoczność - wysokość pasów bezpieczeństwa H-25.

 

S0801 Obszar komfortu - konsola, podłokietnik drzwiowy przedramienny, obszar łokcia.

 

S0802  Obszar komfortu - obszar biodra.

 

 

S0901 Wymiary - Environmental Protection Agency EPA
Miejsce na ramiona W-3=1480mm.

 

 

S0902 Wymiary - EPA skuteczne miejsce na głowę H-61=1000 (888+102).

 

 

S0903 Wymiary - EPA miejsce na nogę L-34=820.

 

 

S0904 Wymiary - minimalna przestrzeń głowy do podsufitki H-41=51.

 

 

S0905 Wymiary - poziomy (%) dostosowania w odniesieniu do miejsca na łokieć.

 

S0906 Wymiary - poziomy (%) dostosowania w odniesieniu do miejsca na nogę.

 

S0907 Wymiary - poziomy (%) dostosowania w odniesieniu do odległości na kolano L48=34 (85-51).

 

 

S0908 Wymiary - kąt tułowia L-40=20º

 

 

S0909 Wymiary - kąt biodra L-42=93º

 

S0910 Wymiary - kąt kolana L-44=127º

 

S0911 Wymiary - kąt stopy L-46=87º

 

S0912 Kąt ramy oparcia siedzenia L-49=20º

 

S0913 Wysokość pionowa punktu H ponad punkt stopy H-30=250

 

 

S0914 Przestrzeń głowy do pasa pomocniczego przy wsiadaniu/wysiadaniu.
Brak

 

S0915 Przestrzeń boczna do głowy W-35

 

S0916 Przestrzeń pionowa głowy do podsufitki

 

S0917 Przestrzeń po przekątnej do głowy W-32

 

S0918 Przestrzeń głowy do podsufitki

 

S0919 Przestrzeń koła kierownicy do tułowia L-7=356

 

S0920 Przestrzeń koła kierownicy do linii centralnej uda.
H-13=94

 

S0921 Przestrzeń koła kierownicy do poduszki siedzenia
H-74=228

 

 

S0922 Przestrzeń koła kierownicy do przesunięcia kierowcy

 

S0923 Przestrzeń dla dostępu ręki do regulatora oparcia siedzenia

 

S0924Przestrzeń dla operowania pedałów stóp

 

 

S0925 Przestrzeń dla zwolnienia dźwigni hamulca ręcznego

 

S0926 Przestrzeń dla zwolnienia rączki maski silnika

 

S0927 Przestrzeń dla podstawki stopy

 

S0928 Wymagania objętości EPA Environmental Protection Agency

 

S1001 Maksymalny biegun wysokości progu od gruntu H-115=618

 

 

S1002 Maksymalny biegun wysokości progu od płaszczyzny podłogi
606

 

 

S1003 Najwyższy obrysowany otwór nadwozia do wysokości punktu H, H-11

 

 

S1004 Zasięg linii B i R

 

S1005 Przedni zasięg słupka B dla biodra.

 

S1006 Zestawienie słupka A i B oraz profilu dachu.

 

S1007 Obwiednia wejścia i wyjścia tułowia.

 

S1008 Otwarcie drzwi w porównaniu do stojącego manekina.

 

S1009 Przestrzeń wejścia stopy - przednie L-18=317

 

 

S1010 Obszary pasa pomocniczego przy wsiadaniu/wysiadaniu.
Brak

 

S1011 Obszar ciągnięcia drzwi

 

S1101 Ułożenie ładunku.

 

S1102 Objętość bagażowa i ładunkowa.

 

S1103 Położenie i dostępność bagażu.

 

S1201 Typowe przekroje w linii pasów

 

S1202 Typowe przekroje progu drzwi

 

S1203 Typowe przekroje relingi dachowe

 

S1204 Typowe przekroje przez punkt H

 

S1205 Typowe przekroje przez drugi i trzeci punkt H.

 

S1206 Typowe przekroje długościowe pojazdu przez centralną linię kierowcy.

 

S2101 Liczba pasażerów.
5.

 

S2102 Obrysy wszystkich tylnych pasażerów.

 

S2103 Obrysy siedzeń.

 

S2104 Obrysy buta roboczego 95% centyla - pod siedzeniem.

 

S2105 Obrysy konturów głowy - wszyscy pasażerowie: 99% i 95% centyle.

 

S2106 Obrysy linii mininalnego miejsca dla biodra.

 

 

S2107 Obrysy Iinii minimalnego miejsca dla ramion

 

S2108 Obrysy konsoli podłogi i dachu.

 

S2109 Obrysy powierzchni podłogi.

 

S2110 Obrysy powierzchni podsufitki i grubość.

 

S2111 Powierzchnia pokrywająca podłogę z tyłu i grubość - wgnieciona.
H-68 - 15mm.

 

S2112 Powierzchnia pokrywająca podłogę z tyłu i grubość - nie wgnieciona.
H-67 - 20mm.

 

S2201 Położenia punktu H oraz Sgrp oraz położenia opcjonalne.

 

S2301 Punkt D komfortu siedzenia do podłogi - siedzenie tylne
H-57=233.

 

 

S2302 Punkt centralny komfortu siedzenia pasażera do tylnego tunelu.
H-55=50.

 

 

S2501 Sterowanie poboczne - zasięg pchnięcia do otworzenia drzwi.

 

S2502 Sterowanie poboczne - zasięg pchnięcia do zamknięcia drzwi.

 

S2503 Sterowanie poboczne - sprzączka pasa bezpieczeństwa.

 

S2504 Sterowanie poboczne - napinacz pasa bezpieczeństwa.

 

S2601 Zabezpieczenie pasażerów - obszary zderzenia siedzenia, położenie pasa ramieniowego

 

S2602 Zabezpieczenie pasażerów oraz obszary zderzeniowe - uderzenie głową.

 

S2603 Zabezpieczenie pasażerów - obszary uderzenia miednicą.

 

S2604 Zabezpieczenie pasażerów - obszary uderzenia ramieniem.

 

S2605 Zabezpieczenie pasażerów - obszary uderzenia bocznego.

 

S2801 Obszary komfortu - konsola i podłokietniki drzwiowe.

 

S2901 Wymiary EPA miejsce na ramię W-4.

 

 

S2902 Wymiary EPA efektywna przestrzeń na głowę H-63.

 

 

S2903 Wymiary EPA przestrzeń na nogi L-51.

 

S2904 Wymiary poziomów (%) w odniesieniu do odległości głowy.

 

S2905 Wymiary poziomów (%) w odniesieniu do biodra tylnego siedzenia W-6.

 

S2906 Wymiary poziomów (%) w odniesieniu do kolana tylnego siedzenia L-68.

 

S2907 Wymiary dwuwymiarowych kątów manekina - kąt oparcia L-41=20º.

 

 

S2908 Wymiary dwuwymiarowych kątów manekina - kąt biodra L-43=77º.

 

S2909 Wymiary dwuwymiarowych kątów manekina - kąt kolana L-45=82º.

 

S2910 Wymiary dwuwymiarowych kątów manekina - kąt stopy L-47=19º.

 

S2911 Wymiary kąta ramy oparcia.

 

S2912 Wymiary wysokości punktu H tylnego H-31=280.

 

S2913 Przestrzeń dla ręki dla dostępu regulacji oparcia siedzenia.

 

S2914 Odległość pomiędzy parą punktów referencyjnych siedzenia (Sgrp) (przedniego i tylnego) L-50=770

 

 

S2915 Wymagania objętościowe wg EPA

 

S3001 Maxymalna wysokość najwyższego punktu progu od gruntu H-116.

 

S3002 Maxymalna wysokość najwyższego punktu progu od podłogi.

 

S3003 Otwarta górna część nadwozia do punktu H, H-11.

 

S3004 Ograniczenia linii B i R

 

S3005 Ograniczenie przednie słupka C na biodro

 

S3006 Ogólne zestawienie słupka B i C oraz relingu dachowego.

 

S3007 Otwarcie drzwi w porównaniu do stojącego manekina.

 

S3008 Obwiednia wejścia i wyjścia tułowia.

 

S3009 Przestrzeń wejścia stopy - przednie L-19

 

S3010 Pas pomocniczy przy wsiadaniu/wysiadaniu.

 

S3011 Obszar ciągnięcia drzwi

 

S3101 Ułożenie ładunku.

 

S3102 Objętość bagażowa i ładunkowa.

 

S3103 Położenie i dostępność bagażu.

 

S3201 Typowe przekroje w linii pasów

 

S3202 Typowe przekroje progu drzwi

 

S3203 Typowe przekroje przez punkt referencyjny siedzenia

 

S3104 Typowe przekroje tylnego nadproża.

 

S5001 Indeks V-1 pojemności i użyteczności bagażu.

 

S5002 Rodzaje ładunku.

 

S5003 Dostępność i rozmiary otworów.

 

S5004 Wysokość podnoszenia.

 

S5005 Otwarcie drzwi tylnych w porównaniu do stojącego manekina.

 

S5006 Objętość wg EPA

 

 

U : Składniki i układ górnej części nadwozia

 

U0101Poszycie dachu - materiał, przymocowania/połączenia.

 

U0102 Wzmocnienia dachu - materiał, projekt

 

U0103 Pałąki dachu - materiał, projekt

 

U0104 Podsufitka - materiał, projekt

 

U0105 Połączenie dachu i słupków A i B - konstrukcja.

 

U0201 Szew łączeń dachu - konstrukcja.

 

U0201 Obszar szwów wewnętrznych zewnętrznych patów - materiał, przymocowania.

 

U0301 Nadproże przedniej szyby - konstrukcja (patrz typowe przekroje).

 

U0302 Szyba przednia - słupek A do połączenia nadproża - projekt

 

U0303 Nadproże tylnego światła - konstrukcja (patrz typowe przekroje)

 

U0304 Tylna lampa - słupek C do do połączenia nadproża.

 

U0305 Reling dachu - konstrukcja.

 

U0306 Pochylenie dośrodkowe burt W-122.
(dotyczy samochodu ciężarowego)

 

U0307 Konstrukcja słupka A - górna

 

U0308 Konstrukcja słupka B - górna

 

U0309 Konstrukcja słupka C - górna

 

U0401 Szyba przednia - powierzchnia i obszar.

 

U0402 Szyba przednia powierzchnia przylegania w nadprożu - konstrukcja.

 

U0403 Szyba przednia - powierzchnia przylegania w słupku A - konstrukcja

 

U404 Szyba przednia - uszczelka - projekt

 

U0405 Szyba przednia - ukształtowanie - projektowanie, przymocowanie.

 

U0406 Szyba przednia - malowanie na zewnątrz, bok i góra; pasma cieni

 

U0501 Tylne światła- kąt i położenie

 

U0502 Tylne światła - powierzchnia

 

U0503 Tylne światła - powierzchnia przylegania do nadproża i słupka C

 

U0504 Tylne światła - projekt uszczelki

 

U0505 Tylne światła - ukształtowanie, projekt, przymocowanie

 

U0506 Tylne światła - granice zewnętrznego maskowania - góra, bok, pasma cieni

 

U0507 Tylne światła, siatka rozmrażania

 

U0601Okno boczne - przyleganie szyby do nadwozia

 

U0602 Okno boczne - projekt uszczelki

 

U0603 Okno boczne - projekt zawiasów

 

U0604 Okno boczne - projekt zatrzasku

 

U0605 Okno boczne - ograniczenia zewnętrznego maskowania.

 

U0606 Okno boczne - ukształtowanie - modelowanie

 

U0701 Okucie wewnętrznego tylnego lusterka - rodzaj, położenie.

 

U0702 Okucie daszków przeciwsłonecznych - rodzaj, położenie.

 

U0703 Okucie wsporników dachu - rodzaj, położenie

 

U0704 Okucie pokrycia haku.

 

U0705 Okucie Pas pomocniczy przy wsiadaniu/wysiadaniu - rodzaj, położenie.

 

U0706 Okucie wewnętrznego oświetlenia - rodzaj, położenie.

 

U0707 Okucie szyberdachu - konstrukcja, położenie.

 

U0708 Okucie głośników radiowych - rozmiary, położenie. (obszary szwu)

 

U0709 Okucie systemu utwierdzającego.

 

U0801 Widoczność - przesłona słupka A (Pv).

 

U0802 Widoczność - przesłona słupka B (Pv).

 

U0803 Widoczność - przesłona słupka C (Pv).

 

U0804 Widoczność do góry i do dołu przez szybę przednią.

 

U0804 Widoczność do góry i do dołu przez szybę tylną.