Przygotowanie stylistyczne do podwyzszenia 4x4.
Przygotowanie stylistyczne do podwyzszenia 4x4.
Odprowadzenie par paliwa ze zbiornika odbywa sie przez przewody ze zbiornika do pojemnika buforowego, ktory jest w tylnej czesci prawego zakola.
Pod maska silnika w glownej skrzynce przekaznikow jest sterownik (jednostka sterujaca, komputer) silnika.
Oba te zaworki (jak zreszta tez pere innych w tych autach) dzialaja na zasadzie zaworku elektromagnetycznego (sterowanego z ECU), ktory dopuszcza potem podcisnienie sterujace do membranki uruchamiajacej zawor wlasciwy.
Tak wiec moga byc dwa rodzaje przyczyn niesprawnosci: elektryczna i braku podcisnienia.
2 kwietnia tego roku odbyła się oficjalna premiera zmodernizowanego Poloneza. Zmiany obejmują niektóre elementy nadwozia, wnętrze oraz silnik. Po ostatnich modyfikacjach w zeszłym roku podwozie zostaje prawie takie jak w poprzednim modelu. Na początek Caro Plus i Atu Plus.
Mitsubishi Carisma został zaprezentowany po raz pierwszy na salonie w Amsterdamie w jesienią 1995 roku otwierając nowy rozdział w japońsko-europejskiej joint-venture. Nie jest to po prostu japoński model adaptowany do produkcji europejskiej i gustów rynku (jak np. Toyota Carina E i Nissan Primera) lecz od początku wspólny projekt z Volvo, które potrzebowało partnera dla nowej generacji samochodu S40 - sedan (i V40 - kombi oczywiście). Oba modele są produkowane na jednej linii w Born w południowej Holandii.
Kiedy w 1991 roku pojawił się Cinquecento trudno było oprzeć się wrażeniu podobieństwa do większego Uno. Poza dobrze rozplanowanym wnętrzem nie było to jednak zaletą nowego malucha Fiata dlatego, że większy model powstał osiem lat wcześniej. Proszę zauważyć, że wprowadzone o rok wcześnie Clio miało już zupełnie inną bryłę nadwozia - tymczasem Cinquecento było kanciaste i nieciekawe. Być może powodem tego były przeciągające się prace nad tym modelem, przymierzano się bowiem do różnych koncepcji (między innymi tworzywowe poszycia nadwozia, tylne zawieszenie z osią typu „omega” z Lancii Y10 i Pandy II - A-TM 10/88) zanim zdecydowano się na konwencjonalne rozwiązania.
15-go kwietnia 1996 roku, w kolonialnej scenerii Ouro Preto w Brazylii Paolo Cantarella zaprezentował pierwszą z 5 odmian projektu „178” tworzonego przez Fiata przy współpracy firmy projektowej I.DE.A. Była to 3- i 5-drzwiowa kombilimuzyna.
Palio, o nim właśnie mowa, jest pierwszym samochodem tego koncernu zainicjowanym i zaplanowanym dla rynku brazylijskiego, nie będąc przy tym zwyczajnym przejęciem produkcji czegoś, co już się sprzedaje w innych krajach. Przedstawiona najpierw kombilimuzyna była, jak wiadomo, zwiastunem trójbryłowego sedana (prezentowanego u nas pod nazwą Siena) a także kombi, pickup-a oraz furgonu.
Nubira ma nadwozie nowej konstrukcji i nie jest to przeróbka mniejszego modelu. W przypadku Espero rozcięto bowiem płytę podłogową Opla Kadeta w obszarze przeznaczonym na stopy pasażerów tylnych siedzeń i rozciągnięto o 10 cm. Powiększając tym samym rozstaw osi do 2620 mm uzyskano cenne miejsce we wnętru. Zatem nieco dziwi fakt, że Nubira budowana od podstaw ma mniejszy rozstaw osi od poprzednika o 50 mm.
Krata wlotu powietrza do chłodnicy upodabnia ten model do pozostałych dwóch, które razem weszły na rynek. Miękkie przetłoczenia w pokrywie silnika „obejmują” ten charakterystyczny element jednak z obu stron a nie jak w Lanosie i Leganzie - tylko środkową część, która zresztą wynosi się nieco ponad te boczne.