z dnia 7 września 1999 r.
w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów przy tym stosowanych.
z dnia 7 września 1999 r.
w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów przy tym stosowanych.
(Dz. U. z dnia 13 października 1999 r.)
Tu przedstawie moje wypociny, zrobione glownie podczas pracy w Dziale Stylistycznym oraz na Prototypowni FSO ale nie tylko. Prace tam traktowalem przede wszystkim edukacyjnie i tez wiele nauczylem się.
Niniejszy artykol poswiecam dzielnym ludziom, ktorzy sami buduja swoje samochody.
Dopuszczenie do ruchu SAM-a wymaga spelnienia podobnych warunkow jak dla zwyklego samochodu seryjnego. Jezeli SAM posiada odpowiednio dzialajace i rozmieszczone wyposazenie tak jak seryjna bryka zarejestrowanie nie powinno sprawic klopotow. Jednak dobrze jest zapoznac sie wczesniej z tymi wymaganiami przed przystapieniem do konstrukcji.
Caly przebieg tworzenia prototypow jak rowniez poprzedzajace go przygotowania maja bardzo duze znaczenie dla wprowadzenia do produkcji nowego modelu. Tu wlasnie nastepuje weryfikacja projektu pod wzgledem poprawnosci konstrukcji, zdolnosci do produkcji oraz latwego serwisu. W tym przypadku nie tylko rozwiniete techniki symulacji komputerowej ale tez wlasciwe i glebokie zarzadzanie projektem maja wplyw na skrocenie czasu uruchomienia a wiec tez na obnizenie kosztow.
Ogolnie sprawy upakowania wnetrza samochodu dzieli sie na upakowanie stylistyczne i upakowanie konstrukcyjne.
E_ECE_324_TRANS_505_Reg_14_Belts